Internetowy kantor – jak wybrać właściwy?

W jaki sposób wymienia się walutę w  internetowym kantorze?

W każdym modelu biznesowym dla internetowego kantoru, a jest ich kilka, wymiana walut odbywa się bardzo podobnie. Osoba, która po raz pierwszy korzysta z danego portalu najpierw musi się zarejestrować. W trakcie rejestracji podaje się swoje dane i tym samym zawiera się wiążącą umowę. Następnie trzeba określić konta bankowe, z których będzie się wpłacać pieniądze do przewalutowania, i z których będzie się wypłacać kolejne sumy. Najczęściej wszystkie dyspozycje będą otrzymywać potwierdzenia za pomocą SMSów.

Gdy wszelkie formalności zostały zakończone, można przejść do właściwej transakcji w internetowym kantorze. Pierwszą czynnością będzie przelanie wybranej kwoty na rachunek kantoru. Następnie należy wystawić zlecenie kupna lub sprzedaży i czekać na realizację tego zlecenia. Gdy transakcja zostanie zakończona, czyli nastąpi zamiana waluty, powstałą kwotę można przelać na własne konto bankowe.

Środki ostrożności

Kantor internetowy jest taką samą platformą usług, jak każdy inny sklep online. Zawsze przy tego rodzaju transakcjach należy zachować podstawowe środki ostrożności, szczególnie wtedy, gdy korzysta się z jakiegoś internetowego kantoru po raz pierwszy. Dlatego przed dokonaniem pierwszej transakcji koniecznie należy zapoznać się z regulaminem wiszącym na stronie kantoru. Niektóre z internetowych kantorów są częścią funkcjonujących w naszym kraju banków, część z nich działa zgodnie z naszym prawem, inne działają na bazie prawa zagranicznego. Warto wszystko to wiedzieć, by wybrać dla siebie wariant optymalny.

Podobne rachunki

Zanim wybierze się konkretny internetowy kantor warto też sprawdzić, w którym banku dany kantor posiada rachunek bankowy. Jeżeli rachunek jest w tym samym banku, w którym posiada go klient, wówczas wszystkie przelewy będą odbywały się bardzo krótko, w okresie zaledwie kilku godzin. To ważna okoliczność, szczególnie wtedy, gdy dysponuje się niewielką ilością czasu na przeprowadzenie transakcji, a także daje to krótki okres czasu, gdy pieniądze kupującego znajdują się na koncie kantoru. Dodatkowym atutem dla takiego rozwiązania będą niższe koszty samego przelewu.

Karta bankomatowa internetowego kantoru

Niektóre kantory oferują swoim klientom wyrobienie karty bankomatowej do swojego rachunku w kantorze. Istnieje nawet możliwość wyrobienia bankomatowej karty walutowej do rachunku. To wygodne funkcje szczególnie dla osób, które systematycznie korzystają z jednego konkretnego internetowego kantoru.